*Стаття ілюстрована дизайн-проектами і фотографіями готових виробів, реалізованих за цими проектами. У деяких задумка дизайнера була виконана на 100%, а деякі – із коригуваннями. Роздивляйтеся фото і знаходьте відмінності, а ми про них розкажемо у статті.
Випадок на об’єкті. Клієнт звертається до нас із готовим детальним дизайн-проєктом, за яким хоче замовити кухню. Вони з дизайнером визначили планування меблів, обрали кольори матеріалів. Замовник щасливий, що в результаті співпраці все виходить красиво, концептуально, логічно до тих пір, поки…
Поки не дійшло до замовлення меблів. Виявилося, що матеріали для наповнення саме в тому відтінку та обробці, яка планувалася, немає у постачальників. Але ж колір фасадів та корпусів уже обрали, під них пофарбували стіни, які, за концепцією, мають утворювати єдину текстуру.
Підбіркою реальних випадків, коли дизайнерські рішення неможливо реалізувати на практиці, поділилася команда «INSIDE». Компанія займається пошуком цікавих меблевих рішень, спеціалізується на моделюванні та виготовленні меблів під індивідуальне замовлення.
– У проєктуванні та виготовленні меблів, як у математиці. Важливо не просто знайти рішення задачі, а дійти до нього найкоротшим шляхом, – розповідає конструктор-технолог Микола Макаров. – В описаному вище випадку найбільшою проблемою стало те, що клієнт бажав в одному кольорі стіну, фасади і корпуси для наповнення. ДСП, під яку підлаштовували весь дизайн, зняли з виробництва. На кухні було кілька відкритих полиць, на яких необхідно було здійснити присадку. Ми знайшли рішення – видимі частини ДСП пофарбувати в колір фасадів.
До речі, типова помилка дизайну – ігнорувати текстури. Одна й та ж сама фарба може по-різному виглядати на стіні, МДФ, ДСП. На практиці це різний ступінь блиску/матовості, прозорості і стійкості кольору.
Фасади й техніка
Типова ситуація: дизайнер візуалізує прекрасні шафи з лаконічними широкими фасадами до стелі. Ви милуєтеся довершеністю форм. Радієте, як симпатично лінії шафи збігаються з лініями плитки на підлозі. Дизайнер все помітив і продумав!
На практиці можете отримати величезні двері, які неможливо помістити в ліфт. Понесете додаткові витрати, оплачуючи підйом на 12/25 поверх. В результаті надто великі двері у користуванні не дуже зручні. З точки зору конструкції без зайвих витрат цілком доречною була б шафа з антресолями.
З цієї ж серії помилок – красиві симетричні фасади без урахування того, що кухонна техніка має свої габарити. Її потрібно зістикувати і правильно виставити згідно з монтажними кресленнями та правилами використання.
У проекті потрібно враховувати, що дуже довгі фасади або фальш-планки, неможливо буде виготовити (листові матеріали мають стандарту довжину) або неможливо змонтувати. Моделюючи, наш технолог вираховує вагу фасаду, відповідно до цього підбирає фурнітуру і враховує можливості монтажу.
Часто доводиться пояснювати клієнтам, що над газовою плитою не можна розміщувати шафку з витяжкою на висоті 600 мм – в рівень з іншими фасадами. Згідно з нормами експлуатації витяжки, вона має розміщуватися мінімум на 700 мм від рівня вогню. Це правило, написане досвідом. Завчасно не володіючи інформацією, клієнт має додатковий клопіт – докладає плитку на потрібний рівень або замовляє стінову панель нестандартного розміру, що підвищує вартість кухні.
Стики й зазори
Не адекватні місця стиків та технологічні зазори. Коли ми здобували перший досвід у виготовленні меблів, клієнтка після установки здивувалася, що постформіногова стільниця кутової кухні має заріз. Дизайнер промалювала цільну стільницю, яку можливо реалізувати винятково з акрилу (вартість матеріалу для порівняння в 5-8 разів дорожча).
Типова помилка в кутових кухнях – не додавати заглушки на місцях стику фасадів у куті. Без них шафки не відкриються.
Комунікації
Розміщення розеток для підключення техніки одразу за технікою. Цим «грішать» і електрики. Наш дизайнер, готуючи розкладку розеток, проєктує їх в сусідній шафці. По-перше, деяка вбудована техніка (посудомийка, вбудована пральна машина) не стане по глибині під стандартну стільницю, якщо позаду будуть розетки. По-друге, коли в аварійному випадку техніку потрібно відключити, її не треба спочатку виймати.
Єдинороги
У дизайн-проекті є елементи, які неможливо купити на українському ринку, найчастіше – ручки. Одного разу нашій замовниці зобразили фарбовані фасади, поверхня ручок яких шпонована. Рішення ми знайшли, однак вартість реалізації була не варта витрат на таку деталь.
Бюджет
Потужний сигнал, який видає недостатньо професійного дизайнера – не проговорювати бюджет на етапі підготовки до ремонту. Дизайнер обирає для візуалізації дорогі матеріали, малює, як модно, красиво. В результаті клієнт отримує естетичну картинку, яка не відповідає його бюджету. Красивий дизайн – дорогий дизайн.
***
Правильний дизайн-проєкт – це не лише красива картинка в уміло підібраних кольорах. Це реальні технічні рішення, які можливо реалізувати на практиці в умовах вашого приміщення та на ваш бюджет!
– В сутичці між дизайном та функціональністю ми завжди рекомендуємо клієнтам обирати друге, – ділиться менеджер Антоніна Басенко. -Мода плинна. Тренд на нюдові/контрастні/пастельні кольори, на гладенькі/глянцеві/матові/фактурні поверхні, на цільні/симетричні/геометричні/неправильні форми пройде. А свої зручні меблі, у яких продуманий та розумно задіяний кожен сантиметр площі, ви полюбите і будете користуватися багато років із задоволенням.